FB Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Fenerbahçe ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
beIN Sports: Ali Koç Korsan yayında kullanıcıya da ceza gerekiyor

Ali Koç Korsan yayında kullanıcıya da ceza gerekiyor

beIN Sports

Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, korsan yayın konusunda kullanıcı bazında da ceza verilmesi gerektiğini söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın olağan toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koç, "Türk futbolundaki değer kaybını hepimiz biliyoruz. Bunun sebeplerinden birisi de korsan yayıncılık. 10 kişiden 7-8'inin bir şekilde maçları korsan izlediği ifade ediliyor. Bu kulüplerin geliri açısından hırsızlık" dedi.

Konuyla ilgili kanunun yetirli olmadığını söyleyen Ali Koç, "Arzu edilirse, bunun önüne geçmek kolay. Avrupa'da korsan yayıncılık nedir, bilinmiyor. Bunun için çıkan kanun umut verici ama yeterli değil. Çünkü yayını yapanlar hep yurt dışında." sözlerini kullandı.

Ali Koç, çözüm konusunda ise "Artık kullanıcı bazında da ceza gerekiyor. Acun Ilıcalı'nın getirdiği önerilerden biri de bu oldu. Yazılım teknolojisi çok önemli, anında kesiyor. Yasada kullanıcılarla ilgili ceza yok. TFF tespit ediyor ancak korsan yayının kesilmesi 81 dakikayı buluyor. Maç zaten 90 dakika" şeklinde konuştu.

Habere git: beIN Sports