FB Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Fenerbahçe ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
NTV Spor: Fenerbahçe'de Ali Koç'un yol haritası: Yeni aday önünde 4 engel var

Fenerbahçe'de Ali Koç'un yol haritası: Yeni aday önünde 4 engel var

NTV Spor

Fenerbahçe her ne kadar basketbol, voleybol ve diğer amatör branşlarda başarılı olsa da futbolda arzulanan Süper Lig şampiyonluğu yine gelmedi.

Futbolda başarısızlık başkan Ali Koç üzerindeki baskıyı artırdı. Camiadan ve özellikle taraftarlarda "istifa" tepkileri arttı. Ali Koç ve kurmayları, yoluna devam ediyor.

İki yol haritası var

Sözcü'de yer alan habere göre; sarı-lacivertli yönetim iki ana yol haritası belirledi. İlki futbol takımının kurulması olacak. Teknik heyetin kim olacağı ve transferler bunun içinde yer alıyor. Koç, geçen sezonkinden daha güçlü bir takım kurmak istiyor. Yeni hoca seçimi de önemli bir madde olacak.

Ayrıca gelir kaynaklarının artırılması yolunda çalışmalara devam ediliyor. 7.6 milyar TL’yi aşan borcun bir sonraki seçime kadar azaltılması arzulanıyor.

Aday çıkmasının önünde 4 engel bulunuyor

Yine haberde yer alan bilgiye göre; Ali Koç'un çağrısının karşılık bulmuyor oluşunun 4 nedeni var. 

Birincisi, Olağan Genel Kurul 3 Haziran 2024’te olacak. Bir yıldan daha az bir süre varken kimse risk almak istemiyor.

İkinci olarak, farklı bir yönetim göreve gelse bile görev süresi 1 yıl olacak. 1 yılda 2 seçim istikrarsızlık tehlikesi barındırıyor.

Üçüncü madde ise olağanüstü kongreye gidilse bile seçim, tüzük gereği en erken 40 gün içinde olabilecek. Bu da yeni sezon planlamasının aksamasına neden olacak.

Dördüncü madde, sezonun ilk resmi maçı temmuz ayında Konferans Ligi’nde oynanacak. Transferlerde ve teknik kadronun belirlenmesinde geç kalınabilir.

Habere git: NTV Spor