FB Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Fenerbahçe ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
ajansspor: Galatasaray'da Bafetimbi Gomis Açıklama Yaptı

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis Açıklama Yaptı

ajansspor

Spor Toto Süper Lig'de bu sezonun devre arası transfer döneminde eski takımı Galatasaray'a geri dönen yıldız futbolcu Bafetimbi Gomis, Fransız basınına açıklamalarda bulundu. Gomis, Fenerbahçe ve Beşiktaş derbilerini yorumlarken, Türkiye'de ve Avrupa'da futbol kültüründen bahsetti.

"Kaybedecek çok bir şeyim yok"

Bafetimbi Gomis, şunları söyledi: "Artık kaybedecek çok bir şeyim yok. Kariyerimin sonuna geldim. Bu süreçten sonra zevk kavramı önemli. Futboldan keyif almak daha önemli bir şey."

"Antrenmana gitmek biraz ağır gelmeye başladı"

"Her sabah çantamı alıp antrenmana gitmek biraz ağır gelmeye başladı. Özellikle bu salgın ve savaş zamanında. Futbolcular, kendine ben özel biriyim diyecek kadar zeki olmalı. Giydikleri formanın bir önemli yok, futbol tutkusuyla mutlu olmak gerekiyor."

"Gerçek derbi"

"Fenerbahçe ve Beşiktaş derbileri, gerçek derbi. İyi sonuç aldığımızda o hafta muazzam geçiyor. Türkiye'deki atmosferi, başka yerde bulamazsınız. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, Avrupa'nın en güçlü atmosferlerine sahip. 3 büyüğün de stadyumu kaynayan kazanlara benziyor ve çok fazla gürültü çıkıyor."

"Türkiye'de futboldan daha önemli bir şey yok"

"Fransa'da Geoffroy-Guichard ve Veledrome'de stadyumundan etkilendim. Fransa'da iki tribün var, gerisi VIP. Türkiye'de ise tüm tribünler tezahürat yapar. Aradaki fark bu. Şehirde dolaştığınızda futbola olan tutkuyu hemen anlarsınız. Türkiye'de futboldan daha önemli bir şey yok. Avrupa'da böyle değil."

Habere git: ajansspor