FB Haber

Haberleri ister oku ve ister dinle. Fenerbahçe ile ilgili tüm haberler bu uygulamada.

Download on the AppStore
Sporx: Michy Batshuayi: "Ayağıma top beklemek bana göre değil"

Michy Batshuayi: "Ayağıma top beklemek bana göre değil"

Sporx

BATSHUAYI'DEN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Michy Batshuayi, Belçika basınına kariyerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BATSHUAYI'DEN AÇIKLAMALAR

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Michy Batshuayi, Belçika basınına kariyerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"İSTATİSTİKLER ÖNEMSİZ"

"2017-18 sezonundan bu yana ilk kez geçen sezonki kadar gol atabildin, bu neye bağlıyorsun?" sorusunu yanıtlayan Batshuayi, "Sadece istatistikleri göz önüne alırsak evet, geçtiğimiz sezon 14 gol 3 asist kaydettim. Ancak istatistiklere yoğunlaşmayacağıma dair kendime söz verdim. Önemli olan, geçtiğimiz sezon Beşiktaş'tan ayrılırken nasıl bir imajım olduğu ve ne kadar süre aldığım. Sürem artınca goller de beraberinde geliyor zaten." dedi.

"FORVET GOL ATAMAZSA, İŞE YARAMAZDIR"

"Belçika Milli Takımı ile 1 yıl gol atamadığın bir süreç yaşadın, hiç kendinden şüphe ettin mi?" sorusunu yanıtlayan Batshuayi, "Forvetler için sistemin nasıl işlediğini hepimiz biliyoruz. Gol atamazsan işe yaramazsın, iki gol atarsan dünyanın en iyisisin. Bu duruma alışmak için zihinsel olarak gerçekten güçlü olmalısınız. Bazı oyuncuların bunun için psikolojik yardım aldığını da biliyorum. Ancak son zamanlarda milli takım ile attığım gollerden sonra insanlar yeniden bana ilgi göstermeye başladı. Goller... Futboldaki tek önemli şey goldür." dedi.

"OYUNA DAHİL OLMAYI SEVİYORUM"

"Oyun tarzın sebebiyle dakika başına gol oranının bazen aşağıda kalması seni sinirlendiriyor mu?" şeklindeki soruyu yanıtlayan Michy Batshuayi, "Bu tarz bir durumu kabul edemeyecekseniz, mesleğinizi değiştirmeniz gerekir. Bir forvet olarak size gol atmanız için para ödüyorlar ancak insanların sizin kötü yönlerinize odaklanması da gayet normal. Gerçekçi olmak gerekirse, eğer beni forvetin en ucunda ayağına top bekleyen bir şekilde gördüğünüz bir maç izliyorsanız, teknik direktör bana o şekilde talimat verdiği içindir. Eğer bana özel bir görev verilmezse, saha içinde her yerde bulunmayı ve oyuna olabildiğince dahil olmayı tercih ediyorum. Gerçek Michy, sahada basmadık yer bırakmaz." dedi.

"GÜLMÜYORSAM SIKINTI VARDIR"

"Milli takımda zaman zaman hakkının yeterince verilmediği dönemler oldu. Bu dönemlerde nasıl hissettin?" sorusunu cevaplayan Batshuayi, "Kötü hissettiğim zaman takımdan birisi her zaman bana destek olmuştur. Bu diğer oyuncular için de geçerli, harika bir ortamımız var milli takımda. Tabii benim bir avantajım var; her zaman gülümsediğim için gülümsemediğimde insanlar kötü bir şeyler olduğunu anlıyordu. 'Gizemli çocuk' rolünü pek de becerebildiğim söylenemez.(Gülerek)" ifadelerini kullandı.

"BENZEMA BANA İLHAM VERDİ"

"28 yaşına geldiğine göre, kariyerinin zirvesinden yavaş yavaş uzaklaştığını söyleyebilir miyiz?" sorusunu yanıtlayan Batshuayi, "Asla çok geç değildir. Bunu bana Karim Benzema'nın performansı inandırdı. Forvet oyuncuları için emeklilik yaşının biraz daha uzadığını söyleyebiliriz. Önümde oynayacağım uzun yıllar olduğunu düşünüyorum." dedi.

"MİLLİ TAKIM BENİM İÇİN BİR YÜK DEĞİL"

"2022 Dünya Kupası'nın ardından Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku gibi oyuncuların milli takımı bırakabileceği konuşuluyor, ne düşünüyorsun?" şeklindeki soruya cevap veren Batshuayi, "Açıkçası bunun doğru bir karar olmayacağını düşünüyorum. Eden, Kevin ve Romelu hala gençler ve oynama enerjileri varsa bence sonuna kadar gitmeliler. Bu jenerasyon bir kupa kazanmayı hak ediyor. Benim için milli takım asla bir yük olmadı. Buraya gelmeyi çok seviyorum ve burada çok eğleniyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Habere git: Sporx